Ana Sayfa***EGCYH*** EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)----

***EGCYH*** EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

09 Ağustos 2018 - 10:31 www.borsagundem.com

***EGCYH*** EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
20.06.2018
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Bu açıklama, SPK'nın Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 23. Maddesinin 7. fıkrası uyarınca özel durum açıklaması güncellemesi olarak yapılmaktadır. 
Şirketimizin 20 Haziran 2018 tarihinde kamuya duyurmuş olduğu özel durum açıklamasında, Egeli & Co Tarım GSYO nun iştiraki olan Tolina Tarım Hayvancılık ve Gıda Ürünleri Tic. Ve San.A.Ş. ("Tolina Tarım") ?nin T.C Ziraat Bankası A.Ş.  ("Ziraat Bankası") den kullandığı kredide şirketimizin kefaleti bulunduğu, Ziraat Bankası tarafından 14 Haziran 2018 tarihi itibarı ile kat edilerek bir gün içerisinde bütün kredi bakiyesinin kapanmasını talep ettiği ihtarname kefil sıfatı ile şirketimize tebliğ olduğu, ihtarname de talep edilen ve kefaletimizin bulunduğu tutarın 328.775,48 TL olduğu belirtilmişti.
Tolina Tarım, kat edilen krediye ilişkin ödemelerin devam ettiğini, Ziraat Bankası tarafından kat ettiği krediye ilişkin herhangi yeni bir hukuki süreç başlatılmadığını şirketimize bildirmiştir.  Yukarıda bahsedilen süreçle ilgili şirketimiz açısından da yeni bir gelişme olmamıştır. Gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.
      
Kamunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/701758


BIST