Ana Sayfa***EGCYO*** EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)----

***EGCYO*** EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

06 Temmuz 2018 - 17:59 www.borsagundem.com

***EGCYO*** EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

     Bağlı otaklığımız Doğa Tarım Hayvancılık Gıda Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş., Ziraat Bankası A.Ş'ye olan kredi borcunun taksitleri ödeyemediğinden kredi borcunun Ziraat Bankası A.Ş. tarafından   4.248.439,86-TL nakit, 13.500,00-TL gayri nakit kredi olarak kat edildiği  ve  Ziraat Bankası A.Ş. ile görüşmelerin sürdürüldüğünü şirketimize bildirmiştir.
Bağlı ortaklığımız Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.,  Ziraat Bankası A.Ş.'ye olan kredi borcunun taksitleri ödeyemediğinden kredi borcunun Ziraat Bankası tarafından 1.895.116,27-TL  nakit, 6.400-TL gayri nakit kredi borcu olarak  kat edildiği ve  Ziraat Bankası A.Ş. ile görüşmelerin sürdürüldüğünü şirketimize bildirmiştir.
Bağlı ortaklığımız EGC Tarım Arazileri A.Ş.'ye Ziraat Bankası A.Ş. tarafından "Rehinli Taşınmazın El Değiştirmesi Halinde Keşide Edilecek Hesap Kat İhtarı"  adı altında bir ihtarname ile kredi müşterisi Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.'nin 1.895.116,27-TL borcunun ödeme gününe kadar hesaplanacak temerrüt faizi ile birlikte müteselsilen ödenmesinin istenildiği, ihtarnameye cevap verildiği, verilen cevapta EGC Tarım Arazileri A.Ş.'nin sermayesinin ,  Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.'nin kısmi bölünmesi neticesinde 15 Haziran 2016 tarih ve 9097 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesindeki ilan edilen gayrimenkullerin sermaye olarak koyulduğu,  Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.'nin Ziraat Bankası A.Ş.'ye olan kredi borcunun teminat altına alınmış olduğu, verilmiş olan teminatların  borcu karşılayacağı, yasalar gereğince müteselsilen sorumlu olmadığı gibi,  bahsi geçen borçta sorumluluğu bulunmamakta olduğu,  borcun ve hesabın katının kabul edilmediğinin Ziraat Bankası A.Ş.'ne ihtaren belirtildiği şirketimize bildirilmiştir.
Şirketimizin yukarıda bahsedilen kredilere ilişkin herhangi bir kefaleti bulunmamaktadır.
Kamunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla,
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/693252


BIST