Ana Sayfa***BAKAB***BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )----

***BAKAB***BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

02 Nisan 2013 - 14:02 www.borsagundem.com

***BAKAB***BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 10002 SOKAK NO:45 35620 ÇİĞLİ-İZMİR
Telefon ve Faks No. : 0232.376 74 50 - 0232.376 74 58
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0232.376 74 50 - 0232.376 74 58
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Bak Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.'nin yatırımlar ile ilgili genel bir bilgilendirmeye yönelik açıklamasıdır.


AÇIKLAMA:
Şirketimizin çağdaş teknolojinin sunduğu imkanları kullanmak suretiyle kapasite, verimlilik ve kaliteyi yükseltmek amacıyla 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirmeyi öngördüğü 30 milyon TL tutarındaki yatırım harcaması, daha önce 2013 ve 2014 yılları için öngörülen bir kısım yatırımların öne çekilmesi sebebiyle 36,3 milyon TL olarak gerçekleşmiştir.

Bu bağlamda tüm dilme, paketleme ve sevkiyat operasyonlarının bir araya toplandığı ve uzman departmanların bir arada çalışma imkanı bulabileceği yeni tesisimiz 2012 sonu itibariyle devreye alınmış, ve tüm rotogravür silindirler için merkezi stok olarak kullanılacak 2 yeni depo inşa edilmiştir.

Yine aynı dönemde gerçekleşen laminasyon makinesi yatırımımızın teknik kurulumu tamamlanmış ve aktif olarak üretime başlamıştır. Buna paralel olarak yeni 11 renkli rotogravür baskı makinemiz de kabul testlerinin son aşamasında olup önümüzdeki haftalarda üretime geçmesi planlanmaktadır.

Baskı ve laminasyon üretim süreçlerinde yeni yatırımlarımızın sağlayacağı kapasite artışını karşılayacak olan ve yaklaşık olarak 2.5 milyon TL tutarında gerçekleşmesi beklenen dilme makinesi yatırımlarımızın da Haziran ayı itibariyle devreye alınması planlanmaktadır. Bu aşamada yıllık toplam üretim kapasitemizin %25 oranında artış göstermesi öngörülmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.


IMKB