SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Kerevitaş’ın geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz? Biraz yükselir gibi oluyor sonra yine geriliyor. Gönderen : Hasan01.03.2017, 10:45

En yüksek seviyesini Nisan 2011’de test eden Kerevitaş, düşen bir ivmeyle günümüze kadar geldi. Hisse, bu süre zarfında arada yukarı ataklarda bulunsa da bir daha aynı seviyelere ulaşamadı. Fiyat seyri takip edildiğinde özellikle son iki yılda daha yüksek bir dalgalanma sergilendiği görülüyor. Gelen sert çıkışları benzer nitelikte düşüşler takip ediyor. Son olarak 1 Aralık 2016 günü en düşük 34 TL’ye inen hisse, özellikle geçtiğimiz ocak ayında 57,50 TL’ye kadar yükseldi. 16 Ocak 2017 gününden itibaren de tekrar yönünü aşağıya çevirdi. Geçmiş fiyat hareketinin benzeri bir durumun yaşanması halinde hissedeki düşüşün devam etmesi tekrar gündeme gelecektir. Kerevitaş’ın en büyük sıkıntısı kârlı bir yapıya sahip olamaması. Son açıklanan 2016 yılı dokuz aylık bilançosunda da azalmakla birlikte zarar devam ediyor. Şirketin gelirindeki artışa rağmen giderler kalemini kontrol altına alamaması esas faaliyetlerinden dolayı zarar yazmasına neden olmakta. Diğer faaliyet gideri ve finansal giderler kalemlerinde yer alan tutarlar ise dönem sonunda oluşan zararın kaynakları arasında bulunuyor. Halihazırda dokuz aylık bilançosuna göre özsermayesi ekside bulunan şirketin borç yapısını düzeltebilmesi şart. Bu sağlanabildiği taktirde finansal giderler yükü hafifleyeceği gibi mali yapısının da düzelmesi olanağı mümkün olabilecektir. Mali yapının düzelmemesi haliyse hisse üzerindeki baskının devam etmesine neden olacaktır.

KEREVİTAŞ GIDA KERVT

Alış0,00

Satış1,97

Gün İçi En Düşük1,97

Gün İçi En Yüksek1,98

PD/DD2,37

FK0,00

Fiyat1,97

Değişim0,51%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI