E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYıldırım: Barzani'nin anlayacağı dilden konuşmasını biliriz----

Yıldırım: Barzani'nin anlayacağı dilden konuşmasını biliriz

Yıldırım: Barzani'nin anlayacağı dilden konuşmasını biliriz
23 Eylül 2017 - 13:37 www.borsagundem.com

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir'de Barzani'ye çok sert çıktı: "Barzani efendiyi uyardık ama laf anlamaz. Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz"

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, “Ahilik kardeşliktir. Kardeşlik bu günlerde belli olur. Ahilik teşkilatını bir esnaf zanaatkar olarak görmek yanlışlık olur” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Partimiz milletin partisi AK Parti kurulduğu günden bu yana Ahilerden uzanmış mirası devralarak, halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gerçekleştirdi. Son 15 yıl içinde esnaflarımıza bir çok kolaylıklar getiren kanunlar çıkardık. 2002 yılı krizden hemen sonra esnaf kredi nedir göremiyordu. Ülke iflas etmiş, faizler fırlamış, enflasyon kontrolden çıkmıştı. 15 yıl sonra bu gün kredi kullanan esnaf sayısı 480 bini aştı. 60 bin esnaf zor bela kredi kullanıyordu 2002 de bu gün yarım milyona yaklaştı. Faizler yüzde 47 idi bu gün yüzde 4, yüzde 5’e kredi veriliyor. Laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan bir iktidar var. İşimiz esnafı korumak, zanaatkarı korumak. 2011-2014-2016’da esnaflarımızın sıkıntılarını gidermek için borçlarını yeniden yapılandırdık. Yaşadıkları sıkıntıyı ortadan kaldırdık.

Kırşehir’de yollar, hastaneler, tarımsal destekler, bir çok hizmet yapıldı. Bundan sonra da yapılacak. Bundan sonra Kırşehir’den Nevşehir’deki hava alanına daha kestirme yol yapacağız. Buranın bir çevre yolu ihtiyacı var onu da yapacağız. Transit trafik şehrin içine girmeyecek. Ankara’dan Krıkkale-Yerköy-Yozgat’a giden tren hattının Yerköy’den buraya yolunu yapacağız, o istasyona Kırşehirliler daha rahat ulaşacak. Önümüzdeki yıllarda Mersin’e giden tren hattı da ayrıca yapılacak. Yeter ki 15 Temmuz’da ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıktığımız gibi sahip çıkalım hainlere fırsat vermeyelim.

Bu günlerde Kuzey Irak’ta bir takım işler oluyor. Orada Barzani efendi çıktı referandum yapacağım, Bağımsızlık peşindeyim diye bir sevdaya düştü. Yanlış yoldasın dedik. Kendini mahvedeceksin, ziyanı yok ama burada yaşan insanlara ne garezin var. Bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar. Niye ayrımcılık yapıyorsun. Fakat laf anlamaz. Anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz. Bu ülkenin bin yıllık tarihinde birliğini beraberliğini, kardeşliğini bozmaya çalışanlar çok oldu ama hepsi dersini aldı. Bu ulus, bu yüce millet, Türk milletinin en büyük özelliği bağımsızlığına istiklaline aşık bir millet olmasıdır. Dolayısıyla burada bölgemizde proje yapanlar, terör örgütlerini üzerimize salanlar şunu iyi bilsinler, ne yaparsanız yapın, hangi planı kurarsanız kurun bu milletin adı Türk milletidir. Bunlar bu planların hepsinden alnının akıyla çıkmıştır. Bunu da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak başardık” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının ardından yılın çırağı, yılın kalfası ve yılın ahisi seçilenlere ödüllerini verdi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Haha23 Eylül 2017 22:48

  Onceden biz bunla gurur duymuyormuduk noldu simdi :)))

 • D.demirkan 23 Eylül 2017 20:03

  zamanında özerk lik verilmiş birinci adım.aha buda ikinci adım.üçüncü adım bağımsızlık. bağımsızlık ilân ederlerse.ilk tanıyan abd.almanya.israil.ermeni fransa.diyerleri sıraya girer zaten onları saymaya gerekyok. maksat ne türkiyeyi her yönden sarmak yıllarca terör savaş ekonomisini dengede tutmak.kalkınma yok.türkiye uluslar arası hukuktan doğan haklarını koruyacaksa kuzey ıraka en az beşbin asker çıkarmalı derhâl. merkezi ırak hükümeti de destek vermeli.barzaninin nefesi kesilmeli. yoksa ileride fatura ağır olur.

 • Faruk23 Eylül 2017 17:21

  Kesinlikle misakı milli musul kerkükü alırız vb gibi adamları kızdıracak ve Türkiyeye yeni bir cephe açacak söylemlerden kaçınılmalı ırakla ortak hareket edip ırak sınırının en az yarısı barzaniden arındırılmalı ve bağdata barzani ve pkk kontrolü olmadan araçlar gidip gelebilmeli yoksa Türkiye hapı ciddi yutar

 • Yarın geç olacak23 Eylül 2017 17:15

  Ya Irak ve İranla ortak hareket edip Musul Kerkük Sincar Dohuk tamamen kontrol altına alınmalı yada İran -Irak ordusu desteklenip Türkiyeye de yer açmak şartıyla oraları kontrol etmesi sağlanmalı ama ne yapılacaksa hemen yapılmalı

 • Yumurta omlet olmuş civciv nerede diyorlar23 Eylül 2017 17:10

  Adamlar ordu kurdu kimse şaşırmadı, bütün devlet kurumlarını oluşturdu kimse şaşırmadı, bayraklarını göndere çekti kimse şaşırmadı, sınırlarını çizdi ve her geçen gün genişletti yine kimse şaşırmadı, bayraklarını göndere çekti kimse şaşırmadı, sınırlarını çizdi ve her geçen gün genişletti yine kimse şaşırmadı bağımsız devlet olmak için her haltı yerken kimse şaşırmadı da referanduma gidince mi şaşırdı? iran, Irak ve Türkiyenin tavırları inandırıcı değil.

 • Turan 23 Eylül 2017 16:07

  Anca vatandaşı kandırırsınız yapsana ozaman

 • Terim23 Eylül 2017 14:38

  Hep siyasi hatalar bunlar.15 yıldır dış politikada oyuncak olduk.Bumerang gibi ne yaptıysak geri döndü.Yazın yediğimiz Hurmalar gibi...

 • EBU AZAD 23 Eylül 2017 14:37

  KENDİNİZ BÜYÜTTÜNÜZ VELEDİ YEZİDLERİ SONRA AHKAM KESERSİNİZ SİZİN GİBİLERE ÜLKE DEĞİL EŞŞEK BİLE EMANET EDİLMEZ AMA MİLLET VERİYORSA ÇEKSİN DİYORUM

 • Emrah 23 Eylül 2017 14:12

  Amma döneksiniz haa önce bayrağını çek Ankara da sonra at tut yuh be size....

 • Kerim23 Eylül 2017 14:10

  Yılanın başı küçükken ezilir.Sırf orada PKK ya karşı tampon görevi görsün diye el üstünde tuttuğunuz bu yaratık.Şimdi en büyük tehtid oldu.

 • Tercüman23 Eylül 2017 14:09

  Sn. Yıldırım Kürdistan hayırlı ve uğurlu olsun demek istiyor.

 • nedim23 Eylül 2017 13:52

  Önce Irak ordusunun girip seçim sandıklarına el koyması gerekir. Ne bekliyorlar?

 • Kırılma noktası 23 Eylül 2017 13:47

  Barzani ülkeme geldiğinde paçavrasını şanlı Bayrağımızla yan yana çektirmeseydiniz bu cesareti bulamazlardı.