E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPiyasaYabancılar BİST'te alım yaptı----

Yabancılar BİST'te alım yaptı

Yabancılar BİST'te alım yaptı
12 Ekim 2017 - 14:40 www.borsagundem.com

Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 50,3 milyar dolar oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin 06 Ekim itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 50,3 milyar dolar oldu.
Merkez Bankası'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 49,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.
Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 33,9 milyar Dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 33,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.
Repo miktarı 2,5 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 2,5 milyar dolar seviyesindeydi.
Özel sektör tahvil ve bonoları 1,0 milyar dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 1,0 milyar dolar seviyesindeydi.
Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında Hisse senedi değeri farkı 50,0 milyon dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 50,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 2,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 15,0 milyon dolar oldu.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • borsa aman dikkat12 Ekim 2017 18:03

    Küresel piyasalar proğramında çarşamba akşamı 2 çok önemli uzmanı izliyoruz.Işık Ökte sevdiğimiz bir kardeşimiz. Çarşambanın gelişini onun için bekliyoruz. Ancak THY ile takıntısı var.THY artarsa endeksde artıyor şeklinde verdiği bilgi tutmuyor. Buğün THY döşmesine rağmen endekste yükselme görüldü. Bu borsada kesin konuşmak mümkün değil. Buğünkü valiler toplantısında sayın Cumhurbaşkanı çok sert dille haklı olarak ABD nin vize olayına değindi. Biraz düşününce bu konuşmanın sonucunda vize krizinin daha çok zaman alacağı açıkca anlaşılmasına rağmen Borsa yükselmeye devam ediyor. Kriz çıktığında ilk gün çok büyük bir düşme yapan borsa buğünkü çok daha sert ifadelerle olaya haklı tepki gösteren Sayın cumhurbaşkanının konuşmasına bakılarak borsada nasıl alım yapılır anlamak mümkün değil. Yerlilere bir tuzak mı hazırlanıyor?

  • D.demirkan 12 Ekim 2017 16:56

    YUKARDAN SATTI AŞADAN ALDI.ELBET ALACAK BİZİM GİBİ KERİZ LERE AZBİLE.