Ana SayfaŞirket HaberleriTürk şirket bilişim işini IBM'e satıyor----

Türk şirket bilişim işini IBM'e satıyor

Türk şirket bilişim işini IBM'e satıyor
13 Temmuz 2017 - 10:57 www.borsagundem.com

Anadolu Endüstri Holding'in Anadolu Bilişim Hizmetleri'ni IBM Türk'e satmak için anlaşmaya yakın olduğu konuşuluyor

Yazıcılar Holding'in iştiraki Anadolu Endüstri Holding'in (AEH) bağlı ortaklığı Anadolu Bilişim Hizmetleri'ni (ABH) IBM Türk'e satışını sonuçlandırmaya çok yakın olduğu konuşuluyor.

Mergermarket'da yer alan haberde IBM Türk ve Anadolu Endüstri Holding, anlaşmaya yakın olduğu belirtilmekle birlikte taraflardan henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Anadolu Bilişim Hizmetleri'nin yüzde 98'i Anadolu Endüstri Holding'e ait ve Anadolu Endüstri Holding'in de yüzde 68'i Yazıcılar Holding'in.

HİSSELER İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Business HT'de yer alan habere göre, İş Yatırım, olası satışa dair değerlendirmesinde ABH ile ilgili yeterli bilgi bulunmadığından Yazıcılar için değerlemelerinde yer almadığını ifade ediyor. İş Yatırım, "Olası satışın NAV'ye etkisi de çok çok sınırlı olur ancak yine de Anadolu Grubu'nun küçük iştiraklerini satarak ana iş kollarına daha fazla odaklanma stratejisni olumlu karşılıyoruz." diyor.

Hisseler cari NAD'e göre halen yüzde 32 iskonto ile işlem görmekte olduğunu belirten kurum, 27,2TL hedef değerlerine yüzde 18 getiri potansiyeli sunan hisse için AL tavsiyesini yinelediklerini belirtiyor.

Son Değer: 21,96
En Yüksek: 22,24
En Düşük: 21,88
Değişim -0,63 %
FK: 15,36
PD / DD: 0,90
İşlem Hacmi 411.338
Toplam Adet: 18.661
Ağırlıklı Ort.: 22,04
YORUMLAR (0)

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.