Ana SayfaPiyasaŞu an MB Başkanı gerçekten test ediliyor----

Şu an MB Başkanı gerçekten test ediliyor

Şu an MB Başkanı gerçekten test ediliyor
11 Ocak 2017 - 15:31 www.borsagundem.com

Durmuş Yılmaz: Çokseslilik ortadan kalkmadıkça MB müdahalesi faydalı olmaz

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz kurdaki rekor yükseliş sonrası Merkez Bankası'na dair beklentilerini anlattı. Yılmaz "şu an Merkez Bankası'nın yapması gereken şey hükümete gidip ekonomi politikalarıyla ilgili ortaya çıkan koordinasyonsuzluğa son verilmesini istemek..Çokseslilik ortadan kalkmazsa MB'nin piyasa müdahalelerinin faydası olmaz" dedi.

Yılmaz, "Şu an Merkez Bankası Başkanı gerçekten test ediliyor. Merkez Bankası böyle bir durumda kendi insiyatifiyle hareket edebilecek mi, alınması gereken kararları alabilecek mi piyasa bunu görmek istiyor. Bunu görürse Merkez Bankası'na güven artacaktır." dedi.

MB'nin sadece elindeki veriye bakarak karar vereceğini söyleyen Yılmaz "Bu ülkeyi siyasiler yönetiyor, MB de siyasetle temas halindedir ama karar alırken yalnızca elindeki veriye bakar, ona göre de eyleme geçer" dedi.

Yılmaz "şu an MB'nin yapması gereken şey hükümete gidip ekonomi politikalarıyla ilgili ortaya çıkan koordinasyonsuzluğa son verilmesini istemek. Ekonomi orkestrası farklı notalar çalıyor. Yapılması gereken çoksesliliğin ortadan kaldırılması. Bu olmadıkça MB'nin klasik Piyasa müdahalelerinin çok fazla faydası olacağını düşünmüyorum" şeklinde devam etti

YORUMLAR (14)

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.