E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÖSYM'den hatalı hesaplama açıklaması----

ÖSYM'den hatalı hesaplama açıklaması

ÖSYM'den hatalı hesaplama açıklaması
12 Ağustos 2017 - 13:07 www.borsagundem.com

ÖSYM’den puan hesaplamasında hata yapıldığıyla ilgili açıklama geldi.

ÖSYM, üniversite sınavıyla ilgili güncelleme yapıldığını duyurdu. Açıklamaya göre, bin 110 adayın ilan edilen yerleştirilmesi değişti, açıkta kalan bin 628 aday bir programa yerleştirildi, bin 448 adayın yerleştirilmesi iptal edildi.

BİN 110 ADAYIN YERLEŞTİRİLMESİ DEĞİŞTİ, AÇIKTA KALAN BİN 628 ADAY YERLEŞTİRİLDİ

ÖSYM'den yapılan duyuruda şöyle denildi:

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Keser Döner13 Ağustos 2017 09:28

    Böyle birşey olurmu yav?Çocuklar sevinç gözyaşları içinde ana babalarına sarıldılar.Kazandım annem;Kazandım babacığım.Üniversiteli oldum dediler.ŞİMDİ bu gencecik çocukların psikolojileri ne olacak hadi cevap verin.(Bence zerre kadar aklı olan;Şefkat,merhamet,ve yüreğinde ALLAH korkusu olan böyle bir girişimde bulunmazdı.(Ya o yanlışı yapmayacaktın yada bu 1500 değil 1499 gencin hayallerini karartmayacaktın)(Kamu vicdanı neler oluyor şüphesine girdi....!)

  • vatansever,12 Ağustos 2017 21:36

    ali gel es tut sira ol,cocuk oyuncagimi bu be, ilkokul cocuklari bu isi sizden daha iyi yapar