E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKendini süren Nissan otosu Londra'da test edilecek---

Kendini süren Nissan otosu Londra'da test edilecek

Kendini süren Nissan otosu Londra'da test edilecek
27 Şubat 2017 - 21:32 www.borsagundem.com

Kameralar ve radarlarla donanmış kendi kendisini süren Nissan aracı bugün Londra sokaklarına çıkarıldı. Bu Nissan'ın kendini süren araçlar için Avrupa'daki ilk testi oldu.


Saatte 80 km kadar hıza ulaşabilen araç yerel caddelerden ana oto yollara doğru hareket etti. Modifiye edilmiş Nissan LEAF elektrikli araçlarının kullandığı teknolojinin pek çokları tarafından geleceğin seyahat yolu olarak görülüyor. Sektörün 2025 yılına kadar 1.1 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Şirketin silikon vadisindeki araştırma bölümünün yöneticisi, İngiltere'nin bu tip araçların testi konusundaki esnek yaklaşımı Nissan'ın bu testi yapmak için Londra'yı seçmesinde etkili oldu.
Maarten Sierhuis, "Avrupa'da her yer yollara düşüp araç sürebileceğimiz yollar değil. Başlangıç olarak zaten Londra'nın en zor yerlerine gitmek istemezsiniz. Sistemin test edilmiş olması gerekiyor. Başkentin doğusu, denemeler açısından uygun bulundu." ifadelerini kullandı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kıskanç27 Şubat 2017 23:35

    Bizi kıskanıyorlar,çekemiyorlar

  • Köprü yaptık yol yaptık.27 Şubat 2017 22:24

    Yerli tankı yaptık. Motoru yapamıyoz. Bize tank motoru yaparmısın eyy elin gavuru.Ama gelip burda yapın yüzdeyüz yerli olsun.Bizim ahali de övünsün.

  • bize ümmet yeter27 Şubat 2017 21:43

    biz taksimde camii yapıyok,teknoloji bizi ilgilendümüye,eyy avrupa gelde camii gör