E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKulisKel Hakan tedbirleri başarılı oldu----

Kel Hakan tedbirleri başarılı oldu

Kel Hakan tedbirleri başarılı oldu
21 Kasım 2017 - 11:19 www.borsagundem.com

Açığa satış tedbirleri Kel Hakan başta olmak üzere borsada her gün açık yapan isimlerin korkulu rüyası oldu

BORSAGUNDEM.COM – KULİS HABER

Borsa çevrelerinde ‘Kel Hakan’ takma ismiyle tanınan Hakan Derinkök, hisse senetlerinde en fazla açık işlemleri yapan oyuncuların başında geliyor. Emirgan Sütiş’te iPad’i ile seans yapan Derinkök, hayata da olumsuz pencereden bakıyor! Deyim yerindeyse kötülüklerden nemalanıyor! Her sabah özellikle lokomotif hisselerde ve fiyatı hızlı yükselen hisselerde yüklü miktarda açığa satış yaptığı öne sürülen Derinkök, bir olumsuzluk yaşanması için dua ediyor. Faiz ve döviz fiyatı yükseldikçe ellerini ovuşturuyor…

BİRİNCİSİ BAŞARILI OLMAZSA İKİNCİ TEDBİR DEVREYE GİRİYOR

Borsa İstanbul’un 25 Eylül 2017 tarihinden itibaren uygulamaya başladığı tedbirler ise Hakan Derinkök gibi açığa satış yaparak olumsuzluklardan nemalanmaya çalışanların korkulu rüyası oldu. Borsa İstanbul yeni tedbir sistemi kapsamında; gerekli koşulların oluşması halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan 'Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı' getiriyor. Birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan 'Brüt Takas' tedbiri uygulanıyor. Yani kafede oturup internet üzerinden işlem yapılmasının da önünü kesiliyor.

HAKAN DERİNKÖK HAKKINDA MANİPÜLASYON SUÇLAMASI YAPILMIŞTI

Bu arada, borsanın en büyük açıkçısı Hakan Derinkök, son olarak Net Holding tahtasında yakayı ele vermişti. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2014 yılında Net Holding hisselerinde yapılan işlemler nedeniyle Hakan Derinkök hakkında manipülasyon suçunu işlediği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunurken 2 yıl da işlem yasağı getirmişti.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Metin04 Aralık 2017 13:35

  büyük habercilik örneği BORSA GÜNDEM !!!!

 • referans5822 Kasım 2017 09:56

  Açığa satış ve kredili işlem yasaklanmalı.Kredili yapacaksa miktarı belirli ve ödemesi planlı adam gibi kredi alıp işlem yapsın.zira sonunda açıkçı mutlaka batıyor.

 • çalarsaat21 Kasım 2017 23:48

  borsada iki yönlü işlem de var. kuralına uygun yapıldıktan sonra iki yönde de işlem yapılabilir. açık satış yapan ahlaksız da 3 kuruş etmeyen kağıtları manipüle ederek olmayacak seviyelerden küçük yatırımcının eline tutuşturanlar mı ahlaklı oluyor?? bu işi bilmiyorsanız girmeyeceksiniz piyasaya.

 • Kapalici21 Kasım 2017 20:18

  Borsada işlem hacminin %25 ini açıkçi lar yapıyor. Hepsi ahlaksız önde gidrni

 • bu dünyadan biri21 Kasım 2017 15:56

  çözüm açığa satışın yasaklanması, yeter artık küçük yatırımcıyı büyük yatırımcılara yem yaptığınız. altında kalırsınız umarım her şeyin, boğazınızda kalır yedikleriniz.

 • Yurdum insanı21 Kasım 2017 15:13

  Koskoca borsayı cafeden ipadle işlem yapan adam etkiliyorsa dükkanı kapatsın

 • Yakup21 Kasım 2017 15:11

  Piyasaya karşı bir gün o da sele kapılır gider denizde bulur kendini

 • hüseyni21 Kasım 2017 13:50

  keeeeeeeel sac ektirmiş

 • Mdafir21 Kasım 2017 12:56

  Hayırdır, durup dururken nerden çıktı adam 3 yıldan beri piyasada yoktu.

 • cingöz21 Kasım 2017 12:14

  he tabi, öyle oluyordur

 • Hakikat21 Kasım 2017 11:56

  👏👏👏 ne guzel yazmissiniz.bir insani bu kadar kimse guzel tarif edemez..