E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemFETÖ elebaşı örgüt üyelerine kıyametin tarihini de vermiş!----

FETÖ elebaşı örgüt üyelerine kıyametin tarihini de vermiş!

FETÖ elebaşı örgüt üyelerine kıyametin tarihini de vermiş!
18 Ocak 2018 - 02:01 www.borsagundem.com

FETÖ elebaşı Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu davada tutuksuz sanık eski Teğmen A.O' ifadesinde, "Bir gün Yavuz Aydın bana, örgüt elebaşı Gülen'in 2186 yılında kıyametin kopacağını söylediğini dile getirdi" dedi

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu, 147'si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada, daha önce savunma yapan tutuksuz yargılanan sanık eski teğmen A.O, ek ifade vermek istediğini, geçmişte FETÖ ile bağlantısına ilişkin bazı bilgiler vereceğini söyledi.

A.O, 2004'te ortaokul 7'nci sınıftayken örgütle tanıştığını, "Bilal" kod adlı örgüt mensubunun birkaç hafta kendisiyle ilgilenmesinin ardından "Selim" kod adını kullanan ve aslen Erzurumlu olan Yavuz Aydın isimli kişinin kendisinden sorumlu olduğunu belirterek, gittiği örgüt evinde sürekli ders çalıştıkları ve ibadet ettiklerinden, bunların kendilerine zarar vermeyeceğini düşündüklerini aktardı.

FETÖ mensubu Aydın'ın 7'nci sınıfın yaz tatilinde kendisine askeri liselere gidip gitmeyeceğini sorduğunda, çocukluğundan beri asker olmayı hayal ettiğinden teklife sıcak baktığını anlatan A.O, o zaman örgüt mensuplarının "Askeriyede dini bütün insanları sevmiyorlar, 28 Şubat sürecinde dindar insanlar mağdur edildi" şeklinde sürekli Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) kötülediklerini ve İslam dinini sömürdüklerini ifade etti.

İkiz kardeşi olan M.O'nun da pilot olmak istemesi üzerine örgüte katıldığını anlatan A.O, "FETÖ üyeleri, askeri lise sınavlarına hazırlık sürecinde hepimize birer kod isim verdi. Türkiye'de İslam'ı yaşamayanların ordu içerisinde olduğunu söylediler. 8'inci sınıftayken bana 'Talha', kardeşime 'Ömer', diğer 2 arkadaşa ise 'Ali' ve 'Musab' kod adını verdiler. Bu süreçte ders çalışmak için kamplara katılıyorduk. İddianameden öğrendiğim kadarıyla, örgüt üyesi bazı askerlere sınav soruları veriliyormuş ancak bana askeri lise sınavlarına girerken kimse sınav sorusu vermedi." dedi.

Yazılı sınavda başarılı olmasının ardından "Hamza", "Süleyman" ve "Kenan" kod adlı FETÖ üyelerinin kendilerini mülakata hazırladığını beyan eden A.O, mülakatta da başarılı olmasının ardından İstanbul'daki Deniz Lisesini kazandığını dile getirdi.

"Ankesörlü telefonları kullanmak yasaktı"

Lisedeyken sorumluluğunu üstlenen örgüt mensubu Aydın'ın "Dinden uzaklaşıyorsun" diye örgüt evine çağırdığını, ilk başta 3-5 saat olan görüşmeleri zamanla azalttığını ileri süren A.O, sürekli tedbir uygulayan ve yönlendiren örgütten kopma noktasına geldiğini, lisenin yelken takımında olduğu için "Hafta sonu spor müsabakalarım var" bahanesiyle Aydın'la görüşmek istemediğini öne sürerek, "Yavuz Aydın'la yüz yüze görüşmeyi azaltmıştık ama telefonla görüşüyorduk. Aydın'ı, artık kontörlü telefonların olduğu yerlerden arıyordum. Bana sürekli aynı yerlerden aranmaması için uyarılarda bulunuyorlardı. Benim de çevremde kontörlü telefonla görüşeceğim 3 yer dışında seçeneğim yoktu. Aydın, ankesörlü telefondan aramamı kesinlikle istemiyordu. Çünkü ankesörlü telefonları kullanmak yasaktı" şeklinde beyanda bulundu.

Örgüt elebaşı, FETÖ üyelerine kıyametin 2186'da kopacağını söylemiş

Örgütle çocuk yaşta tanıştığından bazı şeyleri sorgulayamadığını ancak yaşı ilerledikçe birçok durumun farkına vardığını, FETÖ'nün sürekli tedbir uygulamasından rahatsız olduğu için örgütten soğuduğunu kaydeden A.O, "Bir gün Yavuz Aydın bana, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in 2186 yılında kıyametin kopacağını söylediğini dile getirdi. Ben de 'Gülen bunu nasıl bilebiliyor' diye sorduğumda, Aydın buna cevaben, 'Fetullah Gülen, Allah'ın sevgili bir kulu olduğundan bunu bilir' dedi. Bu cevaptan sonra kandırılmış olabileceğimi düşündüm. Aydın, örgütten kopanlar için de 'Bunlar hizmeti sattılar' tarzında cümle kurduğunu duydum." ifadesini kullandı.

FETÖ ile bağının 2010'dan sonra iyice kopmasının ardından Aydın'ın kendisiyle sık görüşmek istediğini, hatta zaman zaman ailesinin kaldığı eve giderek bilgi aldığını ileri süren A.O, 2014'te teğmen olmasının ardından Aydın'ın irtibat kurmaması için cep telefonu numarasını değiştirdiğini ve yurt dışı görevine gönüllü gittiğini söyledi.

Etkin pişmanlık hükümlerini A.O'ya hatırlatan mahkeme başkanının, "Etkin pişmanlık hükümleri kapsamında daha önce herhangi bir yerde ifade verdin mi" sorusu üzerine A.O, "İlk defa burada ifade verdim. Bu ifadeyi daha önce de vermek istedim ancak asker olan kardeşim FETÖ'den tutuklu olduğundan, annem, "Bir oğlum gitti, sen de gitme" dediği için bu şekilde ifade vermeye korktum. Artık bu yapının çözülmesini istiyorum. Bunun için savunmama ekleme yapmak istedim. Suç işlemediğimi düşünüyorum." diye konuştu.

A.O, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin daha önce verdiği ifadenin arkasında olduğunu belirterek, o gece vatan ve milletine bağlı bir Türk askeri gibi görevini yerine getirdiğini de sözlerine ekledi.

İddia makamı ise mütalaasında, tahliye talebinde bulunan sanıkların tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddederek, duruşmaya cuma günü devam edilmesini kararlaştırdı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Hayri18 Ocak 2018 09:42

  Kiyamet tarihi veren cok cemaat var, tarikat var.

 • Nedim18 Ocak 2018 07:49

  Karakter fakiri yorumcu bu feto iti yüzünden (ki amaçları da zaten bu) önüne gelen bütün cemaatleri yalancılıkla suçlamak senin karaktersizliğini göstermekte. Herkesin yanlışı hatası olabilir. Allahsız komünist mi olacaktı? haddini bil senin gibi ne soytarılar geldi geçti. Şimdi hepsi toprağın altında hesap veriyor.

 • bu dünyadan biri18 Ocak 2018 10:30

  senin kafan fettullahçıların kafasından farklı değil, fettullah Abd tarafından kominizme karşı görevliydi. Kominizim hakkında en ufak bir bilgin yok.

 • bir yorum18 Ocak 2018 03:18

  2186 da gülen diye birisi dünyada olmayacak ki yüzüne vurasın.Genelde öyle derler bu hocaefendiler,şeyhler,mürşidler kendilerinin bu dünyada olmayacağı bir vakti verirler.Çünkü o vakit onlar ölmüş olacak.Eğer yaşayacakları bir tarihi verirlerde doğru çıkmazsa insanlar onun yüzüne tükürür yalancı olduğunu anlar ve ondan uzaklaşırlar.Ben kıyamet vaktinin ne zaman olduğunu Allahtan başka kimsenin bilmediğiyle ilgili ayetlerini yazdım.Ama benim bir öngörüm var.Bana göre Allah bir ayetinde içinizde iyiliği öğütleyen kötülükten de sakındıran bir topluluk bulunsun demektedir.Bu ayeti şöyle yorumluyorum.Eğer içimizde iyiliği öğütleyen kötülükten de sakındıran bir tek kişi kalmadığı zaman o zaman kıyameti bekle.Zira Allahın dediğini yapan insan bu dünyada hiç kalmazsa o zaman Allah artık kendi dediklerini yerine getiren hiçbir kulu kalmadığından dolayı kıyameti koparabilir.Bu benim nacizane öngörüm.

 • bir yorum18 Ocak 2018 03:07

  Bir hocaefendi,bir şeyh,bir mürşid kim olursa olsun sizlere kıyamet saatine dair bilgi veriyorsa kesinlikle yalan söylediğini bilin.Yani kıyametin alametlerini bile söylese onlarda yalandır.Çünkü Cenab ı Allah Kıyametin ansızın geleceğini ayetinde belirtmiş.Bazı cübbeli sarıklı hocaefendiler veya cami imamları size kıyametin alametlerinden bahsediyorsa Kur'andaki ayete göre kesinlikle yalan söylüyordur.yani bizim bilgi kaynağımız Kur'andır yoksa hocaefendiler ,şeyhler,mürşidler değildir.Kur'anı anlayarak doğru bir şekilde düşünen etrafınızda size din diye anlatılanların çoğunun Kur'anın ayetlerine zıt olduğunu anlayacaktır.Etrafınızdaki din kesinlikle Kur'an dışında oluşturulmuş uydurma dindir.İSLAMIN YEGANE KAYNAĞI KUR'ANDIR.

 • bir yorum18 Ocak 2018 03:00

  Kıyametin tarihini sadece feto vermiyor diğer cemaatlerde kıyametin tarihi verip verip duruyorlar.Oysaki Allah Kur'anında Taha süresi 15. ayette hiç şüphe yok ki kıyamet saati mutlaka gelecektir.Herkes yapıp ettiklerinin tastamam karşılığını görsün diye onun saatini gizlemeyi uygun gördüm (seçtim veya istedim).Yine Araf süresi 187.ayette Sana kıyamet saatini soruyorlar De ki onun bilgisi ancak Rabbindedir Kıyametin saatini Allahtan başka kimse açıklayamaz Göklere ve yere ağır gelen kıyamet saati vakti) size ansızın gelecektir.Sanki sen biliyormuşsun ki sana kıyamet saatini sorup duruyorlar.Yine onun bilgisi kıyamet saatinin bilgisi yalnızca Allahtadır.Fakat insanlarınn büyük bir çoğunluğu bu gerçeği anlamamakta ısrar ediyor. İşte bu ayetlerde kıyamet saatini Allahdan başka kimsenin bilemeyeceğini ayan beyan ortaya koymaktadır.