Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıDolar/TL 3.54 seviyesinde----

Dolar/TL 3.54 seviyesinde

Dolar/TL 3.54 seviyesinde
17 Temmuz 2017 - 08:17 www.borsagundem.com

Bu sabah işlemlere 3,53 seviyesinden başlıyan Dolar/TL, yükselişe geçti

Geçtiğmiiz hafta Dolar/TL’de iki yönlü sert dalgalanmalar yaşandı. Hafta içinde gelişmiş ekonomilerde faizlerin yükseleceği beklentisiyle dolar/TL’yi bir haftada 3.50’li seviyelerden 3.65’e yaklaştıran satış baskısı, daha sonra yerini ABD Merkez Bankası Başkanı (FED) Janet Yellen’ın açıklamaları ve zayıf ABD verileri ile ters bir yöne bıraktı. Dolar/TL paritesi haftanın son işlem gününde 3.5346’ya kadar geriledi.

Bankacılar cuma günü açıklanan verileri Fed’in gevşeme sürecinden ne kadar hızlı çıkabileceğini göstermesi açısından izliyordu. Verilerinin zayıf gelmesi Fed’in adımlarının daha yavaş olacağı beklentilerini kuvvetlendirdi. Bütçe verilerini izleyecek piyasada bu hafta kurun 3.50-3.55 TL aralığında hareket etmesi bekleniyor. Ayrıca ECB açıklamaları izlenecek.

Dolar/TL bu sabah saat  09.39'da 3,5422 seviyesinden işlem görüyor. Haftayı 4,05 civarında tamamlayan euro/TL paritesi ise aynı dakikada 4.0583 seviyesinde bulunuyor.

Bugün yurtiçinde nisan ayına ilişkin işsizlik verisi, haziran ayı bütçe dengesi takip edilecek. Yurtdışında ise gözler Euro Bölgesi enflasyonu ve ABD'de New York Fed İmalat Endeksinde olacak.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.