E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaŞirket HaberleriDoğan Holding o satışı gerçekleştiremedi----

Doğan Holding o satışı gerçekleştiremedi

Doğan Holding o satışı gerçekleştiremedi
26 Mayıs 2018 - 09:06 www.borsagundem.com

Doğan Holding, Milta'yı Koç Holding'e bağlı Tek Art Kalamış şirketine satamadı

Doğan Holding sermayesinde yüzde 100 paya sahip olduğu doğrudan bağlı ortaklığı Milta Turizm'in tamamını 105 milyon dolara Koç Holding'in bağlı ortaklığı Tek Art Kalamış şirketine geçtiğimiz yıl satmaya karar vermişti. Ancak satışla ilgili sorun çıktı ve şirketin satış işlemi sözleşmede ön görülen şekilde tamamlanamadığından satış ve devir işlemlerine ilişkin görüşmelere son verildi.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformu vasıtasıyla Özel Durum Açıklamaları yapılmak suretiyle kamuya açıkladığımız; tamamı ödenmiş 1.300.000 Türk Lirası sermayesinde %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Milta Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin sermayesini temsil eden ve senede bağlanmış 1.300.000 adet paylarının (pay senetlerinin), düzenleyici resmi kurumlardan gerekli tüm yasal izinlerin alınması ve diğer rutin "Kapanış Ön Koşulları"nın gerçekleşmesi şartlarına bağlı olarak tamamının, "Kapanış" tarihindeki "net borç" tutarı ile düzeltilmesi koşulu ile nakden ve peşin olarak 105.000.000,-(Yüzbeşmilyon) Amerikan Doları bedel üzerinden Tek Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri Anonim Şirketi'ne satışını ve devrini düzenleyen Pay Alım ve Satım Sözleşmesi "Sözleşme")'nin "Kapanış Ön Koşulları", Sözleşme'de öngörülen şekilde tamamlanamamıştır. Bu çerçevede, mezkur satış ve devir işlemine ilişkin görüşmelere ve çalışmalara son verilmiştir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 1,16
En Yüksek: 1,20
En Düşük: 1,15
Değişim -3,33 %
FK: 0,95
PD / DD: 0,49
İşlem Hacmi 45.133.690
Toplam Adet: 38.710.717
Ağırlıklı Ort.: 1,17
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)