E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisDevletin Hasan Meşe hakkında hazırladığı rapor---

Devletin Hasan Meşe hakkında hazırladığı rapor

Devletin Hasan Meşe hakkında hazırladığı rapor
27 Kasım 2018 - 07:35 www.borsagundem.com

SPK ve Savcılık ifadelerinde Hasan Meşe ismi ortaya çıkıyor. SPK denetimi sonrası hazırlanan rapor ışığında yargılama devam ediyor.

BORSAGUNDEM.COM

Kamu adına piyasaları denetleyen Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), Hasan Meşe başta olmak üzere çok sayıda isim hakkında hazırladığı raporda ilginç detaylar yer alıyor. Manipülasyon (piyasa dolandırıcısı) suçunu ortaya çıkaran SPK raporu üzerine açılan davanın ilk duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü. Mahkemenin ikinci celsesi 19 Mart 2019 tarihine ertelendi. 

İFADELER VE TELEFON KONUŞMALARINDA HASAN MEŞE İSMİ ORTAYA ÇIKIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık, Narkotik ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu’nun mahkemeye sunduğu iddianamedeki ifadelerde Hasan Meşe ismi ortaya çıkıyor.

Eskişehir’de düğün salonu işleten Öznur M. Savcılığa verdiği ifadede, “Ben pay alım satım işinden anlamam benim abim olan Özlem Ç.’nin arkadaşı Hasan Meşe’ye Tekstilbank’ta bulunan hesabımın şifresini vererek kullandırdım” diyor.

HASAN MEŞE PARAYI ELDEN ALMAK İSTEMİŞ

Hesapta yapılan işlemlerden habersiz olduğunu söyleyen Öznur M., hesaptaki nakit paranın tamamının Hasan Meşe’ye ait olduğunu itiraf ediyor. Öznur M., Hasan Meşe Ankara’da olduğundan parayı elden almak istediği için başka isimler adına çeşitli havalelerin yapıldığını ve teslimatların elden yapıldığını belirtiyor.   

BAŞKASININ HESABINI KULLANIYOR

Özlem Ç. de ifadesinde para transferini kız kardeşi Öznur M. Değil Hasan Meşe’nin yaptığını söylüyor. Özlem Ç., “Öznur M. bana 16.800 TL para transferini kendisi gerçekleştirmemiştir. Öznur’un hesabını hatıra binaen kullanan Hasan Meşe isimli şahıs havale etmiştir, sebebi ise ikimiz de o esnada Ankara’da olduğumuz için parayı elden kendisine teslim etmem için” diyor.

AİLE BOYU MANİPÜLASYON

Telefon kayıtları ve ifadeler Hasan Meşe’nin manipülasyonun merkezinde olan isim olduğunu ortaya çıkarıyor. Hasan Meşe’nin kardeşleri Musa Meşe ve Muhammed Meşe’nin ismi de manipülasyona karışıyor. Hasan Meşe için, “Eşimin amcasının oğlu” diyen Şeyda Emine Meşe ise bu manipülasyonda en yoğun işlemleri gerçekleştiren isim.

SPK raporuna göre, Şeyda Emine Meşe, çok sayıda kişinin hesabını aynı IP üzerinden yönetiyor. Hasan Meşe ise sık sık telefonla iletişime geçiyor.

HİSSE ALDIRDIĞI KİŞİ SPK’YA ŞİKAYET EDİYOR

Çeşitli tarihlerde yapılan telefon görüşmelerinin deşifresinde aracı kurum çalışanı Fisun E., Esat Murat S.’yi Hasan Meşe ile bir araya getiriyor. Esat Murat S.’ye aynı fiyattan geri alım garantili hisse aldırılıyor. Bir süre sonra Esat Murat S. hisselerin kendisinden geri alınmasını talep edince de Hasan Meşe, “Patronla görüştüm para ayarlıyor” diyor.  Daha sonra Esat Murat S. SPK’ya şikayette bulunuyor ve gerçekler ortaya çıkıyor. 

Suçun maddi unsurunun grubun yaptığı işlemlerde mevcut olduğu belirtilen SPK raporunda, arz ve talebi etkilemek, aktif bir piyasanın varlığı izlenimi uyandırmak, fiyatları aynı seviyede tutmak, artırmak veya azaltmak işlemlerinin de manevi unsurların gerçekleştiği belirtiliyor.  

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (24)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ülkem canım benim30 Kasım 2018 11:22

  Biz gurbetteyiz. Hasan Meşe kimlerle iş yapıyor. Bilen var mı Hangi patronlarla iş yapıyor kimler bu işten ekmek yedi Kimler ülser oldu 

 • KocaMustafa29 Kasım 2018 17:51

  Abilerim, hırsızlar tutmuş köşebaşlarını. Devlet uyuyormu? Neden müdahale etmiyor. Kaç can daha yakacak bu çeteler? Milleti zehirleyip kanını emiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım. Olaya müdahale edin lütfen.

 • muratdemir29 Kasım 2018 00:38

  Borsagundeme tebrikler arkadaş. Bu tür üç kağıtçıların tüm numaralarını ortaya çıkartıyor. Daha yavaş yavaş geliyor bilgiler kulağa. Araştırın bak bizim buraları. Denizli Cam'dan başlar hikaye. Bu adam hep mal pazarlar zula yapar paraları. Çevresindekileri araştırın. Neler çıkar neler

 • Tacir28 Kasım 2018 11:20

  Çiftlikbank'ın başka bir versiyonu var bu işte. Umut Sarıya dikkat edin. Aynı tip aynı halk. Tosun millete arsa satıyordu bu da hisse pazarlıyor. Borsanın en tehlikeli operasyonu bu. Engel olunmalı

 • Batum Kemal28 Kasım 2018 10:34

  Bu adamın girip çıkmadığı delik yok. Hep patron işi yapar. Bizim abi iyi çarptı onu. En çok zarar edenlermiş Meşegiller açık yapıp. Bu adam rezil olacak. Kandırdığı insanların laneti üzerine çökecek (6) 

 • Aşık28 Kasım 2018 10:31

  Bu cibiliyetsize inanıp adam yerine koyanların aklına şaşayım ben de..

 • Kasımpaşalı28 Kasım 2018 10:30

  Adam borsanın en azılı suçlusu yaa. Görmüyormusunuz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık, Narkotik ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu soruşturuyor adamı. Kim koruyor onu. SPK Başkanın haberi varmı bu olan bitenden. Bu adam hangi patronların kağıtlarını pazarlamış? Kimler ona destek olmus? Ne kadar para almışlar patronlardan? Hepsi incelenecek 

 • İtri27 Kasım 2018 14:01

  Bu adama ilk suç duyurusu denizli cam ve emek elektrikte yapılmıştı. Sene 2011.

 • Urla28 Kasım 2018 00:09

  Devlet koruyor adamı

 • Hasanby27 Kasım 2018 13:43

  Bir sonraki duruşma 2019 Mart ayında :D  :D 

 • geçme Namık kemal köprüsünden27 Kasım 2018 12:21

  bunların birde patronu var bilin bakalım kim

 • hasan27 Kasım 2018 13:25

  her yerde söylediğim gibi arkamda o var kızdırmayın patronumu

 • Ertunç Soyer27 Kasım 2018 11:11

  M.Mustafa Gürban (umut sarı) Karısı gedik çalışanı ve bu adamın manipülasyonlarında bu kişiler araştırılmalı mutlaka altından çıkacaklardır.

 • Hakan Yalçınbayir27 Kasım 2018 11:04

  Umut sarıyı etrafınızda Twitter hesabı olup borsayla ilgilenen,borsa bilgisi olan kime sorursanız sorun size patron malı pazarladığını söyler. Ve hala utanmadan ky dostu gibi ayaklar yapıyor millette ve hala milette bi lahmacun bi tatlıya yalamaya devam ediyor. Bukadar mı açsınız arkadas :)

 • Cem 27 Kasım 2018 10:07

  Umut sarı denen adam tam bir hödük o adam falan borsanın B sinden anlamaz bunların bağlantıları araştırılmalı

 • Adem Kaynak 27 Kasım 2018 09:52

  Yorumlara bakıyorum da vatandaşın bildiğini devlet bilmiyor mu da gereken cezayı vermiyor bunlara.

 • kayhan27 Kasım 2018 09:48

  masak bunların ve ailelerinin mal varlığına tedbir koymalı

 • Celal Bakır27 Kasım 2018 09:36

  Bu adamın birde yancısı var şişko antepli esmer biri. Spk yı hiçe sayarak sosyal medya üzerinden mal pazarlayarak can yakıyorlar. Herşey ortada bununla yancısının işlem yaptığı hisselerde çok mağdur var dikkatli olun para için herşey yaparlar

 • Hüseyin SAYDAM 27 Kasım 2018 09:19

  Umut SARI denilen şahısla birlikte aldıkları ahlar boğaz köprüsü olur.Devlet neden izliyor ki bunları?

 • Ketex 27 Kasım 2018 09:16

  Umut sarı ile ortak iş yapıyor. Umut bunun malını pazarlıyor spk artık el at bunlara

 • Ahmet Hür27 Kasım 2018 09:10

  Çiftlikbanktaki tosuncuka benziyor o da internetten dolandırmıştı milleti

 • Sayın Spk uzmanları27 Kasım 2018 08:28

  Lütfen buna gereken cezayı verin .sosyal medya da hisse pazarlıyor birçok kişinin vebalini aldı

 • Dolandırıcılar 27 Kasım 2018 08:28

  Hüseyin yüceli ve aileainü de alın

 • hisseci27 Kasım 2018 08:23

  Şu meşe odunu da kışın ne yanar be...