E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan çok sert ABD mesajı----

Erdoğan'dan çok sert ABD mesajı

Erdoğan'dan çok sert ABD mesajı
12 Ekim 2017 - 13:44 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Beştepe'de 81 ilin valisine konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizi ile ilgili olarak, "Şahsıma, hükümetimize ve devletimize karşı düzenlenen itibar suikastı var. Diplomatik teamüllerin ayaklar altına alınması da var. Amerika ile vize gerginliği bunun ifadesidir. Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez"dedi.Polisler için ABD'den alınan silahlarla ilgili konuşan Erdoğan,"Buradan bakanımıza da söylüyorum. Sig Sauer diye silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Valiler Toplantısı'nda konuştu. "İstişare gereklidir. Hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Ülkemiz bir süredir tarihmin en krtiik sürecini yaşamaktadır. Türkiye içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışıyor. Ülkemiz boyunduruk altına alınmak isteniyor. Bizim alan el değil veren el konumuna gelmemzi birilerinin kabusudur. İddialı ve güçlü bir Türkiye'yi hazmedemiyorlar.

Uzun yıllardır sadece ileri garnizon gibi görülen bir ülkenin aldığı kararları hayata geçirme iradesi göstermesini kabul edemiyorlar.

"SIRBİSTAN'DA HALKLA KAYNAŞMAMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETMİŞTİR"

Bunlar Sırbistan'ı falan AB arka kapısı gördüğü için "Türkiye buralara uzandı he, olmaz böyle şey. Buna karşı da bazı tedbirler geliştirmemiz gerekir" anlayışının içindeler. Sırbistan Cumhurbaşkanı'nın kabinesi ile bizi karşılaması ezberleri bozan bir girişimdir. Novi Pazar'da halkla kaynaşmamız birilerini rahatsız etmiştir.

"BİZ SİZE MUHTAÇ DEĞİLİZ"

Ülkemizin bu yükselişini engellemek, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını durdurmak için çok yönlü kirli bir plan uyguluyorlar. Bu planın içinde ekonomik tetikçilik, millet iradesin tank ve topla esir alma var. Mezhep ve etnik temelli kışkırtmalar var. Terör örgütlerine sahip çıkma, teröristleri baş tacı etme var. Figüran olarak FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, eli kanlı çeteler de var. Medya manipülasyonları, şahsıma, hükümetimize ve devletimize karşı düzenlenen itibar suikatı da var. Diplomatik teamüllerin ayaklar altına alınması da var. Amerika ile vize gerginliği bunun ifadesidir. Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez.

Biz bir kabile devleti değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz bunu kabul edeceksiniz. Bunu kabul etmediğiniz takdirde kusura bakmayın, biz size muhtaç değiliz. Biz sizden paramızla silah istediğimiz zaman 'kongre' diyorsun ama terör örgütüne üç beş kuruş para dahi almadan gelip silahı ücretsiz olarak veriyorsun. Niye? 'Türkiye'yi güneyden kuşatalım' diye. Geri planını söylemiyorum, bunun arka planı da var, ayrı bir konu. Güney sınırımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun amacının DEAŞ'la mücadele olduğunu kim iddia edebilir? Var mı böyle bir şey? Yalan. Terör koridoru, sadece Türkiye'yi kuşatmaya yöneliktir. Kimse bizi aldatmasın."

Bunlar bizi herhalde görmez, sağır, böyle zannediyorlar. Öyle alışmışlar çünkü ama böyle bir Türkiye yok artık. Uluslararası rekabette de yerini alacak bir Türkiye'yiz. Bunun köşe taşları da sizlersiniz. Sizler dik durusanız bunlar, buralarda en ufak bir cirit atamazlar. Tüm piyonları ile yıllardır besledikleri lejyonerleri ile bunlar üzerimize geliyorlar, gelecekler ama biz sağlam duralım.

"SIG SAUER SİLAHLARINI BUNDAN SONRA KULLANMAYACAĞIZ"

Bundan sonra artık Sayın Bakana da burada söylüyorum, SIG Sauer diye bir silah bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır, kullanmamalı. Artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle bu adımları atacağız. Biz artık bu tabancaları veya bunun daha uzun mesafelisini ülkemizde yapıyoruz ve bundan dolayı da kendi silahlarımızı kullanmak suretiyle polis teşkilatımızı daha diri, daha sağlam ayakta tutacağız. Çünkü onlardan almaya devam ettiğimiz sürece bize tembellik geliyor. Gerek yok. Bunlar Türk milletine diz çöktürme planlarıdır.

BİZANSIN ÇOCUKLARI BUNLARI

Türkiye asırlık bir hesaplaşma ile karşı karşıyadır. Gezi olaylarında duvarlara ne yazdılar, "Zulüm 1453'te başladı" diye yazılması, Kadıköy'de, asla tesadüfi değildir. Zulüm olarak görenler olsa olsa Bizans'ın çocukları olur. Bu milletin evladı olmaz.

CHP LİDERİNE SERT TEPKİ

Şayet biri, ülkemizin son bir kaç yıldır yaşadığı açık ve örtülü operasyonları önemsizleştirmeye çalışıyorsa, o kişi bilinçli bir manipülatördür. Ülkemize diz çöktürmek için alınan kararlardan kendi hükümetini sorumlu tutan kişi aklını, hırslarının emrine vermiş bir zavallıdır. Şayet bu tarz hezeyanlar bir ülkenin anamuhalefet partisinin genel başkanından çıkıyorsa artık bu zatı kusura bakmayın yerli ve milli göremeyeceğim gibi bu ülkenin hassasiyetlerine kulak veren birisi olarak da görmem mümkün değildir. Kuşkusuz zor günler aynı zamanda, eleme, elenme ve ayrışma günleridir. Vize olayıyla ilgili ülkemizin kaybı "50 milyar lira" diye açıklama yapıyorlar. Neye göre bu hesabı yapıyorlar?

KAVGAYA GİRDİĞİNİZ ZAMAN ATILAN YUMRUĞUN HESABI OLMAZ

Böyle bir yerde kavgaya girdiğiniz zaman atılan yumruk sayısı sayılmaz. Kalkacak bize karşı böyle bir tavrı takınacaklar, ondan sonra da orada şu kadar kayıp, bu kadar kayıp varmış. Öğrenci burada Amerika'ya gidemiyor, gidemeyebilir. Mesele burada vatandır, gerisi teferruattır.

Uluslararası hukukun temelinde egemen devletlerin eşitliği ilkesi vardır. Biz mevcut çarpık sistemi kabul etmedik, etmiyoruz. Bugüne kadar hiçbir ülke ile dostluğumuza halel getirecek bir tutumun içine girmedik, girmiyoruz.

DEMOKRASİ DİYECEKSİN TERÖRSİTİ SAKLAYACAKSIN

Teröristleri ülkelerinde saklayan, bu ülkelerden başka ülke var mı? Bir taraftan demokrasinin ana vatanı diyeceksin, teröristi saklayacaksın, ondan sonra FETÖ ile irtibatlı olan ülkemizdeki diplomat vasfı olmayan, konsolosluğunda saklanan kişinin kendine göre hakkını arayacaksın. FETÖ ile açık net her şeyi ile ilişkili, bağı irtibatı var. Bunları koruyacaksınız. Böyle bir şey olamaz? Benim bankamın genel müdür muavinini hiçbir şey olmadan tutuklayacak, vatandaşımı yargılayıp itirafçı olarak kullanmak isteyeceksin.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (22)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KILIÇ12 Ekim 2017 20:11

  REİSİM ALLAH ÖMÜR VERDİGİ SÜRECE SENİN İÇİN ÖLÜMÜNE VARIZ ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.

 • paşa12 Ekim 2017 18:38

  en büyük Türk ATATÜRK

 • kerim12 Ekim 2017 18:01

  uçaklarımız gelecek seçimde de seçim vaadi olacak mı

 • kuşçu12 Ekim 2017 18:00

  emlak konuta itibar suikastı var. emlak konut güvencesi borsada bitti. borsayı bilen emlak konuttan ev almaz.

 • Cengo12 Ekim 2017 16:08

  Tekstil Sırbistana kayıyor Sırplar Tekstil işini öğrendikten sonra Türkleri kovup Türkiyeye rakip olmasınlar

 • Güldürme12 Ekim 2017 16:04

  İtibara bakcaksan tl nin değerine bak reyizz

 • ozgur12 Ekim 2017 15:51

  Hala kendini bilmez büyükelçi diyor, bir büyükelçi kendisi böyle bir karar alamaz, bunu sokaktaki çocuk bilir, ki ABD de açıkladı kararı biz verdik elçimizin arkasındayız diye, şimdi bu neyin kafasıdır!

 • başkan dediğin 12 Ekim 2017 14:58

  Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aynı konuşma esnasında dakikalar sonra çark etti. Kılıçdaroğlu kürsüde yaptığı konuşmada 'Askerin İdlib operasyonuna destek veriyoruz' dedi. Ancak sözlerinin üzerinden 9 dakika sonra 'İdlib'den gelecek her şehidin sorumlusu hiç kimse unutmasın Recep Tayyip Erdoğan'dır' ifadelerini kullandı. böyle olur...

 • özer kutucu12 Ekim 2017 14:49

  Bırakın bu popülist söylemleri. Büyükelçi demedi mi vizenin durdurlması ABD dışişleri bakanlığı, Beyaz saray ve ulusal güvenlik dairesinin kararı ile alındı. Kimi kandırıyorsunuz suçu sadece kendini bilmez büyükelçinin üzerine atarak. Önce suçu kendinizde arayın. 15 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz. Devlet kesesinden dünyayı gezip duruyorsunuz.

 • semih12 Ekim 2017 14:35

  dostum trump sağolsun

 • acıtasyon12 Ekim 2017 14:34

  Erdoğan:"Şahsıma, hükümetimize ve devletimize karşı düzenlenen itibar suikastı var. Allah allah yine hangi lobi faaliyette acaba bu kez faiz değil ,silah lobisi herhalde TANK YAPAN TABANCA MI YAPAMIYOR ?

 • Saadet12 Ekim 2017 14:29

  Doğru, birileri 240 bin tllik hermes marka gavur markası çanta alıp, türkleri görgüsüz musrifler olarak gosteriyor. Reis haklı,

 • Pala remzi12 Ekim 2017 14:27

  Öfke ile kalkan, zarar ile oturur. Abdye gidip, yüzlerce kişiye devlet kesesinden yemek yedirmeyi bırak artık.

 • Fadil12 Ekim 2017 14:26

  Allah Abd den razı olsun, Türk halkının vergilerinin gereksiz silah alımı yapılarak israf edilmesine dur demişler.

 • Gorele12 Ekim 2017 14:25

  Abdli basiretli yoneticileri tebrik ediyorum, Allah razı olsun. Burda çocuklarimizin rizkindan kesilen vergilerimiz boşuna silah alımında kullanılmayacak artık. Yaşasın trump!

 • Kerim12 Ekim 2017 14:24

  Evet o kadar düşmanımız var ki bunlar doğru.Yalnız bir tek masum olan bir tek suçsuz sensin.Herkes düşman herkes suçlu..

 • Lale12 Ekim 2017 14:23

  Abd ambargosu ise yaradi, vergilerimiz silah tuccarlarina verilip israf edilmeyecek artik. Allah abdli yetkilikerden razi olsun

 • Hayri12 Ekim 2017 14:23

  İşsizim !! Açım!!

 • SERZENİŞ TE YENİ BÖLÜM12 Ekim 2017 14:19

  "SIG SAUER SİLAHLARINI BUNDAN SONRA KULLANMAYACAĞIZ" Bundan sonra artık Sayın Bakana da burada söylüyorum, SIG Sauer diye bir silah bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır, kullanmamalı. Artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle bu adımları atacağız. 15 YILLIK İKTİDARDAN SERZENİŞLER BÖLÜM 5214 DEVAMI YARIN. DİKKAT BAKANA TALİMATI BURDAN VERİYOR YAW MERAK EDİYORUM SİZ BAKANLAR KURULUNDA MGK DA NE KONUŞUYORSUNUZ ? HAVADAN SUDAN MI?

 • Lale12 Ekim 2017 14:18

  Amerikadan gecen hafta siparis verilen 11 milyar dolarlik ucaklar ne olacak,

 • Ordu12 Ekim 2017 14:17

  Turk sirp kardestis, ayrim yapan kallestir,

 • Koala12 Ekim 2017 14:17

  Trump ile 35 dakika gorusme yeterli degil, bir daha ki sefere 2-3 saatlik randevu alin. Sadece merhabalasip fotograf cektirmek icin burdan amerikaya gidilmez.