E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'e girdik giriyoruz---

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'e girdik giriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'e girdik giriyoruz
13 Mart 2018 - 17:42 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3400 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Erdoğan, "Afrin'e girdik giriyoruz, çok fazla bir şey kalmadı ama biz işgal için girmiyoruz. Biz, Afrin'i oraların gerçek sahiplerine teslim etmek için giriyoruz." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "İnsanlıktan, adalet ve merhametten taviz vermeden, hakkımızda yürütülen kara propagandaya aldırmadan Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden tamamen temizleyeceğiz. Batı medyasında moda ikonu edasıyla pazarlanan teröristlerin vahşi, gaddar ve katil yüzleri ifşa oluyor. Mehmetçiklerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlerden temizlediği her toprak parçasıyla bölge halkının geleceğini de kurtarıyor. DEAŞ bahanesiyle coğrafyamıza biçilmeye çalışılan kefeni, Allah'ın izni, milletimizin duası, kahraman askerlerimizin mücadelesi ile inşallah paramparça ettik, ediyoruz. Batı medyasında moda ikonu edasıyla pazarlanan teröristlerin vahşi, gaddar ve katil yüzleri ifşa oluyor. Mehmetçiklerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlerden temizlediği her toprak parçasıyla bölge halkının geleceğini de kurtarıyor. DEAŞ bahanesiyle coğrafyamıza biçilmeye çalışılan kefeni, Allah'ın izni, milletimizin duası, kahraman askerlerimizin mücadelesi ile inşallah paramparça ettik, ediyoruz." 

Sivil insanların hiçbir zaman hedef almadığını belirten Erdoğan, "Eğer sivilleri hedef alsaydık Afrin çoktan düşmüştü. Birileri, mazlumların kanı ve gözyaşı üzerinden semirmeye çalışırken, bizim kuruluşlarımız Suriye'den Irak'a kadar tüm insanlığın yüzünü ağarttı." dedi.

Erdoğan, Hem dinimize yönelik saldırıların hem de İslam'a ve Müslümanlara olan ilgilinin arttığı bir dönemde, hocalarımızın irşat vazifelerini ifa ederken ve İslam'ı anlatırken çok daha dikkatli olmaları gerekiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ve DEAŞ gibi örgütlerin Müslümanların arasına sokulmuş, içine de fitne gizlenmiş Truva atı olduğunu vurgulayarak, "Birileri bizi ısrarla FETÖ ve DEAŞ'ın, Boko Haram'ın temsil ettiği sapık din anlayışlarına mahkum etmeye çalışıyor. Modern Hasan Sabbah'ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo Haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz. Birileri bizi kendi dinimizin kavramlarıyla, kendi dinimize mensup gözüken kadrolarla vurmaya çalışıyor. 'Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olandır' derler. Fark edilmesi en zor düşman bizim gibi giyinen, konuşan, görünendir. Mesele, beyaz pirincin içindeki beyaz taşı bulup çıkarmaktır." dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Serdar13 Mart 2018 20:28

  Ben akp ye oy veren kürdüm... Vaktiyle aynel arap menbiç arapların dediğinde ben anladım bir numara kürt düşmanıdır. Afrini sahiplerine teslim edeceğiz derken afrin zaten sahiplerinin elinde belki ypg size tahlikeli gelir o başka suriy çatışmasına da hiç çatışma çıkmayan tek yer afrin idi . Afrini nufusu döryüz bin civarında . Kargaşasız ve sakin bi yer olduğundan halepten suriyenin başka yerlerinde göç eden araplar da oraya yerleşmiş. Peki menbiç arapların telabyad arapların oraları araplara teslim etsib diyorsun da sende diyarbakırı kürtlere yani sahiplerine tealim et çok pişmanım akp ye oy verdiğim için çok suçlu hisediyorum kendimi. Zaten kuzey ırak referandumunda şii iran ve irak ile birleşip kürtlerin üstüne gelmişti biz ne din kardeşiz ne de kürt kardeşiniz .

 • BİR DOST13 Mart 2018 21:08

  Sen suçlusun ama AKP ye oy verdiğinden değil. Şuan diyarbakırda başka birileri mi var. YPG,pyd, pkk cürmü kadar yer yakar, yeterki ordunun karşısına çıkma cesareti göstersin.

 • ıtri13 Mart 2018 18:11

  bir zaman "birkaç öfkeli genç" dediklerine, "Dön Türkiyeye hasret bitsin" dediklerine şimdi terörist dersen, kimse seni samimi bulmaz. "Ne istedilerse verdiklerinize" bugün kızmanızı samimi bulmaz

 • Özvatandaş13 Mart 2018 21:12

  Çok doğru yazmışsın ıtri kardeşim süper bi yorum

 • gobel6613 Mart 2018 19:47

  Senin ve senin gibilerin mantığına göre insanlar ve kurumlar suç işleyebilir diye iyi davranmayalım, devlet teşvik vermesin. Sen bu soruyu kanunlara uyarken düşmanken, vatan haini olunca can ciğer kuzu sarması olanlara sormalısın blader.