E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBir S-400 açıklaması da Fransa'dan geldi----

Bir S-400 açıklaması da Fransa'dan geldi

Bir S-400 açıklaması da Fransa'dan geldi
13 Eylül 2017 - 21:50 www.borsagundem.com

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Romatet-Espagne, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri almasının NATO ülkelerinin üzerinde yorum yapacağı bir durum olmadığını söyledi.

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Romatet-Espagne, bugün yapılan basın toplantısında, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri almasına ilişkin bir soru üzerine, "Türkiye'nin bu askeri ekipmanları alması bağımsız bir seçimdir ve NATO ülkelerinin üzerinde yorum yapacağı bir durum değildir." dedi. NATO'daki müttefiklerinin, bölgesindeki güvenlik tehditleri ile mücadelesinde Türkiye'yi güçlü bir şekilde desteklediğini ifade eden Romatet-Espagne NATO'nun 2013'ten bu yana, Türkiye'nin talebi doğrultusunda ülkenin doğusunda füze savunma sistemleri bulundurduğuna dikkati çekti. 

Romatet-Espagne, bu çerçevede NATO AWACS erken uyarı uçakları ve gemilerle de bir dizi önlem alındığını kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, "Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı, sizi mi bekleyeceğiz? Bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız. Çok daha basitleri var, tabii her şey her yerde konuşulmuyor. Onun için, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bunun başka çaresi yok." demişti. 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert ise Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli." ifadelerini kullanmıştı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KILIÇ14 Eylül 2017 07:38

  NATO DENEN BU BİRLİK BAKILDIGINDA BİR TÜRKİYE DÜŞMANLIGINA DÖNÜŞMÜŞ MÜTEFİK DEGİL İHANET İÇİN HER TÜRLÜ TÜRK DÜŞMANI HAYİNLERLE İŞBİRLİGİ YAPILIYORSA SÖZÜN BİTTİGİ YERDEYİZ

 • Tahsin coskun14 Eylül 2017 00:35

  Sacmalamayin turkiyeye savas acmak demek dunya savasi demektir tum islam alemi turkiyeyi son kale goruyor ki pakistan direk destek veriyor oyle nukleer felanda hikaye kolay kolay kimse kullanmaz

 • The newest Turkish 13 Eylül 2017 23:04

  NATO bizim gibi ülkeleri hapsetmenin askeri yolu olmuş . Ekonomik metodu ise AB . Her ikisinin de Allah'ımıza bin şükür sonu geldi ve artık hükümsüzlüğü ayan beyan malum oldu ... Hala bu hakikatı göremeyenler için 2 şey denebilir kanaatimce : ya idrakleri bu kadar ya da hainlik diz boyu ...

 • Saray bilmecesi13 Eylül 2017 22:59

  Büyük pencereye bakın sonunda bizi ruslar yok edicek yazdım unutmayın

 • don karleone13 Eylül 2017 22:15

  türkiye bir çıksın natodan rus ayısınla baş,başa kalsın natoyu mumla arayacak ama iş işten geçmiş olacak

 • Osmanlı 13 Eylül 2017 22:07

  Türkiye nın NATO da kalmanın anlamı kalmamıştır.. bu birliktelikten blr hayır gelmez artık. Güvensizlik zirve olmuş ve herkes birbirinin arkasına dolanmaya çalışıyor.

 • Tarkan 13 Eylül 2017 22:05

  Artık Türkiye NATO birlikteliği bitmiştir. Bundan sonra devam ettirilecek bir birliktelik karşılıksız güvensizlik ve yapmacıklıkkar üzerine kurulu olacaktır.