E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBinali Yıldırım'ı kızdıran soru----

Binali Yıldırım'ı kızdıran soru

Binali Yıldırım'ı kızdıran soru
17 Şubat 2017 - 16:19 www.borsagundem.com

Başbakan Binali Yıldırım, Malta'da gazetecilerin sorularını yanıtladı

Resmi ziyaret için Malta'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile ortak basın toplantısı düzenledi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Yıldırım, yabancı basın mensuplarının tutuklandığı iddialarına sert cevap verdi.

BİRİ BANA BUNUN CEVABINI VERSİN

'Türkiye'deki tutuklu gazetecilerin sayısını açıklar mısınız' sorusuna Başbakan "Acaba merak ediyorum, Türkiye'de ne kadar göçmen var, Avrupa'da ne kadar göçmen var, biri bana bunun cevabını versin. Türkiye 3 milyon göçmene ev sahipliği yapıyor. Başkaları ne yapıyor, aferin deyip uzaktan bakıyor. Türkiye DAEŞ ile PKK ile FETÖ ile amansız mücadele veren bir ülkedir. Hangi Avrupa ülkesinin Meclis'i bombalandı.Hangi Avrupa ülkesinde tanklar insanların üstünden geçti." şeklinde cevap verdi.

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ AYRI, TERÖR FAALİYETİ YAPMAK AYRI

"Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu hakkı Türkiye'de herkes sonuna kadar kullanıyor. Basın özgürlüğü ayrı bir şey, basın özgürlüğü kisvesi altında terör faaliyeti yapmak ayrı bir şey. Bir basın kartı alıp, teröristlere lojistik destek vermek basın özgürlüğü değildir. Gerçekler ters yüz edilip, Türkiye'de basına baskı varmış gibi bir sonuç çıkartılmaya çalışılıyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • jale17 Şubat 2017 21:19

  soruya soruyla cevap veriyorsun. sesinin yüksek çıkması haksız olduğundan

 • Salih17 Şubat 2017 21:17

  Herkes sizin yandaş gazeteciniz olmak zorunda mı?

 • Hurdacı 17 Şubat 2017 20:58

  Bu ülke başbakansiz kalmasın diye Binali Yıldırım tekrar ekranlarda görmek istediğim için hayır diyeceğim

 • Can17 Şubat 2017 19:32

  O kadar mültecin var bir o kadar da işsizin hala pembe senaryolar basın özgürlüğü var diyorsunuz ohali kaldır da herkesin kirli çamaşırları dokulsun çoluğumuza çocuğumuza gerçek bir referandum yaptık diyelim

 • kötü komşu17 Şubat 2017 19:19

  yazık kendini başbakan zannediyor.

 • HAYIR da hayır vardır17 Şubat 2017 19:00

  Anlaşılan başbakanın çalışmadığı yerden soru gelmiş.

 • AL KALEMİ ELİNE.17 Şubat 2017 18:23

  Bak kendi ağzınlan söylüyorsun 3,000,000 yon mülteciye bakıyoruz diyorsun senin ülkende bu üç milyondan fazla aç insan var neden onlarada nakımıyorsunuz onlara baksanız ülke bu hale gelmezdi hiçdeğilse terörist olmazlardı neden gerçekleri milletten saklıyorsunuz bumu doğruluk dürüstlük.

 • Hayırrrr17 Şubat 2017 17:30

  Bunu halen kim konuşturuyor !!!