E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAtatürk'e mason diyen asker tutuklandı----

Atatürk'e mason diyen asker tutuklandı

Atatürk'e mason diyen asker tutuklandı
23 Ağustos 2017 - 13:38 www.borsagundem.com

Sosyal medyadaki paylaşımlarında Atatürk'ün "mason" olduğunu iddia eden ve hakaretlerde bulunan uzman erbaşın, 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan tutuklanmasına karar verildi.

Kumburgaz Jandarma Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda uzman erbaş olarak görev yapan Erdal Kaya'nın sosyal medyadaki hesabından Atatürk'e hakaret ettiği iddiası çalıştığı kurum tarafından savcılığa bildirildi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine gözaltına alınan uzman erbaş Kaya, tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

ÇİRKİN MESAJLAR!

Sevk yazısında, şüphelinin 16 Aralık 2016'da sosyal medya hesabından "M.Kemal'in eline dikkat" ibaresi ile Atatürk'ün bir grup arkadaşı ile çektirdiği fotoğrafı koyarak mason olduğu iddiasında bulunduğu, 16 Nisan 2017'de "Ben şaşırmadım siz şaşıracaksınız" başlığı ile Atatürk'ün misafirlerinin bulunduğu bir fotoğrafı koymak suretiyle Atatürk'ün Türk kadınlarını İran Şahı'na takdim etmiş gibi gösterilmeye çalışıldığı öne sürüldü. Sevk yazısında, şüphelinin bu şekilde atılı suçu işlediği gerekçesiyle tutuklanması talep edildi.

Büyükçekmece 2. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Kaya'nın "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • süleyman23 Ağustos 2017 22:44

    Atatürk mason localarını 1935 te kapattı.Ne olduysa ondan sonra başladı yüksek idealler telef oldu 've memleket neyediği belirsizlerin elinde geri bırakıldıO günden beri at izi it izine karıştı Şim di Atatürk çıkagelse bu vatansever gibi görünenler donlarına eder be Atanın zamanındaki kalkınma hızı nezaman yakalandı

  • turan 23 Ağustos 2017 13:44

    ulan it hem asker olacaksın hem bu ülkenin ekmeğini yiyeceksin hemde Ataya mason diyeceksin O mason değilde sen olmayasın