Ana SayfaKulis"Ankaralı Meşe EUYO'da" iddiası ----

"Ankaralı Meşe EUYO'da" iddiası

Ankaralı Meşe EUYO'da iddiası
20 Mart 2017 - 11:54 www.borsagundem.com

Borsa kulisleri geçtiğimiz hafta “Hareketli iki hissede Ankaralı Hasan Meşe adı” ile çalkalanıyordu. Meşe ismi şimdi de "Namık Kemal Gökalp'in hisselerini satmaya çalışıyor" iddiasıyla EUYO'da ortaya çıktı

BORSAGUNDEM.COM / KULİS HABER

Borsa İstanbul üyesi Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı hisselerindeki sert hareketler, isimleri son günlerde kulislerde sıkça konuşulan iki kişiyi yine buluşturdu. Ankaralı Hasan Meşe ve Namık Kemal Gökalp…

“Hedef Girişim Sermayesi ve Euro Trend Yatırım Ortaklığı hisselerindeki hareketin perde arkasındaki isim” olduğu öne sürülen Ankaralı Hasan Meşe’nin bu kez de EUYO’da ortaya çıktığı iddia edildi.

NAMIK KEMAL GÖKALP’İN HİSSELERİNİ SATIYOR

Borsa kulislerinde konuşulanlara göre sık sık İstanbul’a geldiği ileri sürülen Hasan Meşe, EUYO’da Namık Kemal Gökalp’in hisselerini satmaya çalışıyor.

Insider Trading davası devam eden Gökalp ile Ankaralı Meşe adı geçtiğimiz günlerde Hedef Girişim Sermayesi’nde geçmişti. Borsa Gündem 9 Mart’ta, kulislerde dile getirilen “Namık Kemal Gökalp’in şirketi Hedef Finansal Hizmetler’in yüzde 41 sahibi olduğu Hedef Girişim’deki sert hareketlerin arkasında Ankaralı Hasan Meşe var. Meşe’nin Hedef Girişim’in yanı sıra Euro Trend Yatırım Ortaklığı (ETYAT) hisselerinde de işlem yaptığı öne sürülüyor. ETYAT hisselerinin önemli bir kısmının Namık Kemal Gökalp’in elinde olduğu biliniyor” iddialarını gündeme taşımıştı.

Hareketli iki hissede Ankaralı Meşe imzası

OTORİTE ŞİRKETE SERT FİYAT HAREKETLERİNİ SORDU

Çok değil bir hafta sonra Hasan Meşe’nin ismi bu kez de EUYO’da geçmeye başladı. Zaten hissedeki olağandışı fiyat ve miktar hareketleri Otorite’nin de dikkatinden kaçmadı. Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta sonu, hissedeki hareketlerin nedenini sordu. “Kamuya açıklanmamış özel bir durum var mı?” dedi. EUYO Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı’ndan KAP’a gönderilen duyuru da ise, “Şirketimiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır” İfadesi yer aldı.
Uzmanlar, yatırımcıların dikkatli olmasını öneriyor.

Son Değer: 0,92
En Yüksek: 0,94
En Düşük: 0,91
Değişim 0,00 %
FK: 12,89
PD / DD: 0,74
İşlem Hacmi 790.189
Toplam Adet: 855.849
Ağırlıklı Ort.: 0,92
ETİKETLER :
YORUMLAR (14)

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.