E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAlman gazetesinden önemli Türkiye iddiası----

Alman gazetesinden önemli Türkiye iddiası

Alman gazetesinden önemli Türkiye iddiası
13 Eylül 2017 - 08:11 www.borsagundem.com

İddiaya göre, Alman hükümeti Türkiye'yi istihbarat birimleri açısından riski yüksek ülkeler listesine almaya hazırlanıyor

Alman hükümetinin Türkiye'yi istihbarat birimleri açısından güvenlik riskinin yüksek olduğu ülkeler listesine almayı planladığı iddia edildi.Almanya'nın kamu yayın kuruluşu ARD'ye bağlı tagesschau.de haber portalında, Almanya ile Türkiye arasındaki güvenlik işbirliğini yakından ilgilendiren bir habere yer verildi.

DW Türkçe'nin aktardığı habere göre, Batı Alman Radyoları (WDR), Kuzey Alman Radyoları (NDR) ve Süddeutsche Zeitung gazetesinin yaptığı ortak araştırmaya dayandırılan habere göre, Federal İçişleri Bakanlığı Türkiye'yi "Alman devletinin 'sırlarını taşıyan', istihbarat birimleri çalışanları gibi kişilerin 'özel güvenlik riskleriyle' karşı karşıya olduğu" ülkelerin bulunduğu listeye almayı gözden geçiriyor.

Söz konusu çalışanlara yönelik korkutma ve şantaj girişimleri güvenlik riskleri arasında sayılıyor.

Haberde "İstihbarat çalışanları için devletler listesi" (Staatenliste für Nachrichtendienstmitarbeiter) adı verilen listede halihazırda aralarında Çin, KDHC, Pakistan ve Rusya'nın da bulunduğu 30 ülkenin yer aldığı, NATO ülkelerinin listede bulunmadığı belirtildi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • 00713 Eylül 2017 12:51

  alaman gavur ürünlerini boykot ediyoruz

 • Hüseyin13 Eylül 2017 11:22

  Almanya çok güçlüüü. Abd dahil güçlü ülkeler akp yönetimine cephe aldılar. Sanırım yolsuzluklarla ilgili güçlü istihbarat bilgileri var. Reis pis kokular geliyor derken halkımızı olabilecek daha kötü olaylara hazırlıyor.

 • alamanlara rahat yok13 Eylül 2017 09:56

  eskisi gibi at koşturamayacaksınız güzel ülkemde

 • the newest Turkish13 Eylül 2017 09:48

  tüm elemanlarınızı muhbirlerinizi mesleği ne olursa olsun ister gazeteci ister siyasi biliyoruz ve teker teker içeriği tıkacağız. Ah alamanlar ahhhhhh çok üzüleceksiniz çoooookkkkk