E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAkar'ın FETÖ'cü yaveri inkâra başladı----

Akar'ın FETÖ'cü yaveri inkâra başladı

Akar'ın FETÖ'cü yaveri inkâra başladı
14 Kasım 2017 - 06:07 www.borsagundem.com

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın eski yaveri Yarbay Levent Türkkan, savcılık ve hâkimlikte verdiği ifadelerinin doğru olmadığını savunarak “Bana bir şeyler içirdiler” iddiasında bulundu

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhı’nın işgal edilmesine ilişkin davanın dünkü duruşmasında Orgeneral Akar’ın eski yaveri Yarbay Levent Türkkan savunmasını yaptı. Soruşturma sürecinde verdiği itiraflarla FETÖ mensubu olduğunu bütün detaylarıyla anlatan Türkkan, dünkü savunmasında ise önceki ifadelerini kabul etmedi. Yaşadıklarının kelimelerle ifade edilemeyeceğini, görüntülerinin bunun en büyük kanıtı olduğunu savunan Türkkan, “Her şey hayal aleminde gibiydi, bana bir şeyler içirildiğini düşünüyorum” diye konuştu.
Sanık Türkkan, bilinci yerinde olmayan birine her şeyin söyletilip, imzalatılabileceğini söyledi. Önceki ifadelerine kendisinin de inanamadığını anlatan Türkkan, mahkeme huzurunda ifade vereceği duruşmayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti. Genelkurmay Başkanı’nın yaveri olduğu için olayın üzerine yıkılmaya çalışıldığını iddia eden Türkkan, darbeci ve FETÖ’cü olmadığını savundu.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’ı kendisinin aramadığını, arandığını savunan Türkkan, çatışma olmasına karşın Çolak’ın karargâha gelmesinin normal olmadığını iddia etti. Sanık Türkkan, “Tamamen masum ve suçsuzum” dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nuc14 Kasım 2017 09:56

    Emniyet gucleri bu adamı şişlemişler, kesmisler, bağırsakları dışarı çıkmış, o halde ifade tutanağı duzenlenmis. Türkiye'de herhangi birinin bağırsaklarıni dışarı çıkaracak sekilde işkence yapın, her türlü ifadeyi imzalar. Osmanlıyı ben yıktım veya hz Osmanı veya hamzayı şehit eden benim diye bile ifade alabilirsiniz. Sizi temin ederim ki.

  • Cego14 Kasım 2017 07:06

    Şerefsiz