E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAK Parti ve MHP ortak etkinlik mi yapacak?----

AK Parti ve MHP ortak etkinlik mi yapacak?

AK Parti ve MHP ortak etkinlik mi yapacak?
17 Şubat 2017 - 15:11 www.borsagundem.com

Başbakan Binali Yıldırım, MHP ile anayasa değişikliğine ilişkin referandumda ortak çalışma yapabileceklerini söyledi

Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak için gittiği Malta’da soruları yanıtladı. Yıldırım, referanduma ilişkin açıklamasında "Yapılacak değişiklik parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi öngörüyor. Bunu vatandaşa soracağız. Biz bu değişikliği parlamentoya MHP ile uzlaşarak getirdik. Söylemlerimizin benzer olması gayet doğal. Gerekirse ortak etkinlikler yapabiliriz" dedi.

İşte Yıldırım’ın sözlerinden satır başları:

Bir süreden beri iki taraf arasında görüşmeler devam ediyor. Evvelsi gün Anastasiadis biraz herhalde sinirlenmiş. Kapıyı vurup dışarı çıkmış. 'Kriz oldu' diye haber yayıldı daha sonra ben sigara içmek için çıktım sonra geri geldim bilgisi geldi. Görüşmeler süresince taraflar hiçbir zaman çözümü kesintiye uğratacak bir davranış içinde olmuyorlar. Çözümsüzlüğün bedelini KKTC ödüyor. Kısıtlamalar nedeniyle ödüyor. Rum kesimi 2004’te tüm uyarılarımıza rağmen birliğe tam üye yapıldı. Ve maalesef o gün çok daha kolay olan çözüm gerekçekleşmedi. Bugün çok daha zor olanı başarmakla karşı karşıyayız. Çözüm, Türkiye’nin etkin garantisini sürekli olarak emin edecek ve her iki tarafın adil yönetiminin getirecektir.

"GEREKİRSE MHP İLE ORTAK ETKİNLİKLER YAPABİLİRİZ"

Bizim bir halk oylaması var. 16 Nisan'da yapılacak. Yapılacak değişiklik parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçişini öngörüyor. Bunu vatandaşa soracağız. Biz bu değişikliği parlamentoya MHP ile uzlaşarak getirdik. Söylemlerimizin benzer olması gayet doğal. Gerekirse ortak etkinlikler yapabiliriz.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • HİLAL17 Şubat 2017 20:45

  Sırrı süraya önder öcalan başkanlığa evet diyormuş diye açıklama yapıyor BAHÇELİ şimdi kiminle kolkalasın açıkla ne yapacaksın ÜLKÜCÜLERE ne diyeceksin herhalde yanılmışım demezsin.

 • NEYMİŞ baheçeli*.17 Şubat 2017 18:38

  Benim gözümde artık MHP bitti bundan böyle başka kapıya dayanacağız bu adam bu partinin başından gitmediği sürece oy vermeyeceğiz.

 • Algı yaratmak17 Şubat 2017 18:32

  Bahçeli'nin mitinglerinde ülkücüler olmayacaktır.Bu durumda dolgu malzemeleri gerekmekte.Bu malzemeyi de AKP karşılayacak.Meydanlar dolu gösterilerek ülkücülerin evet dediği varsayılacak.

 • ABXW17 Şubat 2017 15:24

  Daha önce söz konusu değil demiştiniz??????