E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem500 bin işsize günde 50 TL----

500 bin işsize günde 50 TL

500 bin işsize günde 50 TL
11 Ocak 2017 - 12:27 www.borsagundem.com

‘İşbaşı Eğitim Programı ile işsizler hem meslek ediniyor hem de aldığı eğitim sırasında günde 50 lira kazanıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bu programı 6 ay olarak uyguluyordu. Geçen yıl yapılan düzenlemeyle bu süre 12 aya çıkarıldı. Bu imkandan yararlanmak için 15 yaşını doldurmak, işsiz olmak ve İŞKUR'a kayıt yaptırmak yeterli. Lise ve üniversite öğrencileri de okurken bu programlara katılabiliyor. Programa katılanlar, belirlenen işyerine giderek işi yerinde görüp öğrenebiliyor. İşbaşı eğitim programlarına katılanlara günde 50 lira ödeniyor. Bu ödeme devlet tarafından yapılıyor. Üniversite öğrencileri, program süresince burs ve kredilerini de kesilmeden alabiliyor. Ayrıca katılımcılar; iş kazası ve meslek hastalığı ile Genel sağlık sigortası (GSS) primleri İŞKUR tarafından ödendiğinden, sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu programdan bu yıl 500 bin işsizin yararlanması planlanıyor.

İSTİHDAM TEŞVİĞİ

İşbaşı Eğitim Programı'nı en az 2 sigortalı çalışanı olan özel sektöre ait bütün kurum, kuruluş ve işyerleri düzenleyebiliyor. Programı tamamlayan 18-29 yaş arasındaki kişileri 3 ay içinde işe alan işveren, çalışanın işveren primini ödemiyor. Bu prim, 30 ila 42 ay arasında İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanıyor. 30 yaşından büyük işsizi eğitimden sonra işe alan işverenlere ise 6 aydan 30 aya kadar prim desteği veriliyor. Bu işçilerin sigorta primini İŞKUR karşılıyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • İşsizlik11 Ocak 2017 14:25

  500 bin işsize imiş yerler o rakamı lan türkiyede iş bulamayan 8 MİLYON vatandaş var. 20 milyondan fazlasıda faturalarını ödeyemiyor. bu türkiyenin battığının kanıtıdır. bu arada dolar 5 tl geçecek bilginiz olsun.

 • KARTALAĞABEYLİ11 Ocak 2017 12:35

  ALMAYIN BU PARALARI.YATIRIM YAPSINLAR İŞ İMKANI OLUŞTURSUNLAR.KREDİTÖR YAPILAŞMA VE KAZANÇINA ORTAK ETMESİNLER

 • KARTALAĞABEYLİ11 Ocak 2017 12:34

  VERDİĞİN PARA KARŞILIĞI YATIRIMLAR YAP.FABRİKA YAP.VATANDAŞI HEM SÖMÜRÜP HENDE PARA VERME.....

 • KARTALAĞABEYLİ11 Ocak 2017 12:30

  İSTEMİYORUZ PARANIZI.PARA İLE İNSANLARI VATANDAŞLARINIZI SATIN ALMAYI BIRAKIN.SONU HEP BELLİ.HAPİSHANELER VE SUÇLAMALAR..İŞ VE FABRİKA YAP.PARA İLE SATIN ALMA.PARA SENİN OLSUN.PARA SEVER LER