Ana Sayfa***AVTUR***AVRASYA PETROL VE TURİSTİK TESİSLER YATIRIMLAR A.Ş.( Devralma Yoluyla Birleşmeye İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )----

***AVTUR***AVRASYA PETROL VE TURİSTİK TESİSLER YATIRIMLAR A.Ş.( Devralma Yoluyla Birleşmeye İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

23 Kasım 2015 - 17:43 www.borsagundem.com

***AVTUR***AVRASYA PETROL VE TURİSTİK TESİSLER YATIRIMLAR A.Ş.( Devralma Yoluyla Birleşmeye İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )


Adres Rüzgarlıbahçe Mh. Şehit Er Cengiz Karcıoğlu Sk. No:6 Kavacık-Beykoz/İSTANBUL
Telefon 216 - 5533454
Faks 216 - 5533456
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 5533455
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 5533456
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
Özet Bilgi Atlas Konaklama Hizmetleri Turizm ve Otelcilik A.Ş. ile birleşme kararı hakkında


EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz Yönetim Kurulu, Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. nin "Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme" yöntemi uygulanarak devir almak suretiyle %100 bağlı ortaklığı Atlas Konaklama Hizmetleri Turizm ve Otelcilik A.Ş. ile birleşmesine karar vermiştir.
Birleşme kararına etken sebep iki şirketin ana faaliyet konularının aynı olması, hali hazırda %100 bağlı ortaklık olan Atlas Konaklama Hizmetleri Turizm ve Otelcilik A.Ş. nin birleştirilmesiyle Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.ş nin kaynakların doğru kullanımı neticesinde bir kısım işletme, finansal ve kamusal yükümlülük giderlerinde tasarruf ile mali durumunun güçlendirilmesidir.
Bu birleşme işlemi, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" uyarınca "Önemli Nitelikteki İşlem" sınıfına girmemekte ve bu işlem nedeniyle pay sahiplerimiz açısından "ayrılma hakkı" doğmamaktadır.

Kamuoyuna duyururuz.


Yönetim Kurulu Karar Tarihi 23.11.2015
Birleşmeye Esas Mali Tablo Tarihi 30.06.2015Şirket No Devralınan Şirket (Borsada İşlem Görmeyen)
1 Atlas Konaklama Hizmetleri Turizm ve Otelcilik A.Ş.http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=483258


BIST